Koszyk

Refundacja NFZ na sprzęt ortopedyczny

Z uwagi na częstotliwość urazów i chorób układu ruchu pacjenci stosunkowo często korzystają z dofinansowania na zaopatrzenie ortopedyczne. NFZ może częściowo lub całości pokryć koszty takiego sprzętu.

Dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego z NFZ obejmuje szereg produktów. Poza wymienionym już zaopatrzeniem ortopedycznym można zaliczyć tu m.in: gorsety (odciażająco-stabilizujące, korekcyjne lędźwiowo-krzyżowe, kołnierze itp.), poduszki i materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, chodziki rehabilitacyjne. Na liście znajdziemy także pionizatory.

Wózki inwalidzkie refundowane przez NFZ

Limit dofinansowania do wózka inwalidzkiego mieści się w przedziale 600–3000 zł, zależnie od modelu. Najniższy przewidziany jest dla wózków ręcznych, przy czym okres użytkowania wynosi 5 lat. Podobna kwota przeznaczona jest na wózek inwalidzki dziecięcy, jednak w tym przypadku można starać się o skrócenie okresu użytkowania.

Dofinansowanie do wózków inwalidzkich nawet do 100% wartości na wybrane modele.

Najwyższy limit obejmuje wózki specjalne, przeznaczone dla pacjentów o większych potrzebach. Może to być np. wózek elektryczny dla chorego cierpiącego na niedowłady i porażenia w wyniku udaru. W przypadku tego typu wózków dziecięcych wkład własny pacjenta wynosi 30 proc.

W przypadku balkonika dla niepełnosprawnych limit refundacji ze środków NFZ wynosi przykładowo 240 zł na sprzęt dla dorosłych i 600 zł na balkonik specjalny dla dzieci, natomiast na materac przeciwodleżynowy – 400 zł.

 

Jak otrzymać refundację?

Zadzwoń na naszą infolinię: 735 208 502

Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 16:00.

Jeśli chcą Państwo aby nasz farmaceuta skontaktował się z Państwem prosimy wypełnić formularz > Link <w treści wiadomości wpisując: "REFUNDACJA"

Przed rozmową z konsultantem przygotuj:

numer otrzymanego zlecenia oraz PESEL pacjenta